Vitaj

v nultom module 

Bežný život

 

Príprava na veľkú cestu začína….

Toto je ukázková stránka 0. modulu programu Cesta Hrdiny. Odkazy na soubory a formulář jsou neaktivní.

Povstaň z bežného života

Je to muž, ktorý, zasvätil, obetoval svoj život niečomu väčšiemu, než je on sám. Niečomu, čo ho prevyšuje. Je to ten, kto objavil alebo vykonal niečo, čo sa vymyká bežnej skúsenosti, „normálnemu životu“. Je to človek, ktorý obrazne „zomrel a vstal z mrtvých“. Človek, ktorý sa vymanil z psychologickej nezrelosti a získal odvahu a sebaistotu, aby prevzal zodpovednosť sám za seba. Základným motívom môžeme povedať že je, opustenie daných podmienok svojej existencie a vydáva sa hľadať a nakoniec nájde taký životný zdroj, ktorý ho privádza k životu bohatšiemu a zrelšiemu ako dovtedy žil. Taký človek nielen myslí a hovorí, tak ako to robíme mnohí z nás, no k tomu pridáva a hlavne skutky.

Hrdina nieje len ten, kto sa postaví inému, ale hlavne ten, kto sa postaví sám sebe, pozrie sa do vlastného zrkadla a cez poznanie pravdy o sebe samom vykročí k zmene a bude obohatením pre celý svet.

Video k nultému modulu

Leon Brown

„Jestli se nepostaráš sám o sebe, nebudeš dost silný na to, aby ses ve svém životě postaral o cokoliv dalšího.“

JE ČAS ODLOŽIŤ MASKY

Si otec, zarábajúci muž, máš po svojom boku ženu, na parkovisku ti stojí auto a dokážeš si kúpiť, čo len chceš a na dovolenku môžeš cestovať kam chceš. A možno je to úplne inak, ako je vyššie napísané. Tak, či tak vnímaš v sebe už dlhšie silnejšie volanie k zmene a cítiš určité prázdno. Ty sa rozhoduješ, kedy s tým niečo urobíš. Teraz máš tú možnosť…

Rozhovor s…

JAN BÍM

Keď sa ti svet rozpadá na tisíc kúskov, práca ťa nebaví alebo si dokonca prišiel o prácu, vzťah so ženou hľadáš alebo sa ti vzťah so ženou rozpadá, točíš sa v nekončiacom kolečku práce, tv, koníčkov, pornografie, nevieš aký má zmysel a smer tvoj život, je čas sa ponoriť do svojej kukly a vyrásť v motýľa.

Výzvy

1 - Postav sa za Pravidla kruhu

V tomto našom kruhu mužov, ktorí se chystajú vydať na neľahkú cestu, máme spôsoby, ako sa vzájomne podporovať. Sú to napríklad princípy, ako je úcta a aktivne rešpektovanie každého tu. Nikto nevieme, čo má druhý za sebou za životní příběh, s akým zraneniami chodí po cestách svojho života a bolo by veľmi lacné ho preto posudzovať podľa vzhľadu, spôsobu vyjadrovania alebo jeho oblečenia. Učme se spolu empatii, naslúchaniu a porozumeniu.

PDF v slovenčine

PDF
v češtině

2 - Ohodnoť svoj život

Zmapuj svoj doterajší život a ohodnoť teraz na začiatku tvojej 13 týždňovej cesty, kde sa vo svojom živote v rôznych oblastiach nachádzaš, a kde vidíš potenciál na rast.  Je to praktický a pragmatický spôsob, ako zhodnotiť, ako sa ti v živote darí, a verím, že si aj takto môžeš nastaviť vlastné zrkadlo a bude ti skvelým východiskovým bodom na našej spoločnej ceste. Vyplníš to teraz a na konci našej spoločnej trojmesačnej cesty.

Online formulář

Klikni a v novém okně se ti zobrazí formulář k vyplnění.

3 - Pozri si video "Psychológia Seba-Transformácie"

Pozri si video v sekcii „Pre inšpiráciu“ a navnímaj si to tiché zúfalstvo, ktoré práve teraz prechádza našou kultúrou. Opýtaj sa sám seba, ako hlboko tento boj poznáš. Možno to poznáš až príliš dobre. A možno je to aj tvoj vlastný život. Faktom je, že existuje aj iná cesta. Ty sa rozhoduješ, kde je tvoje dno.

A o to nám na našej Ceste ide.

I

video

Klikni a obrazovka se ti posune na dané video níže.

4 - PREskúmaj príchuť svojho spánku

Ocitáš sa v meste večného spánku a pripravuješ sa opustiť toto miesto raz a navždy. A aby si vypočul volanie po dobrodružstve, potrebuješ cítiť, ako hlboko a ako dlho si prežil svoj život v spánku, v nevedomosti. Poď si uvedomiť svoju nespokojnosť a frustráciu, aby si mohol podporiť svoju túžbu zmeniť sa.

Preskúmaj spôsoby, akými klameš sám seba a udržiavaš sa v trápení, v povrchnom prežívaní života. Toto je voľná forma zapisovania do denníka, vďaka ktorej sa zoznámiš s tým, ako si zrádzal, vinil, posudzoval seba a ostatných.

5 - Pozri si video psychológia muž-dieťa od Junga

Keď si pripravený dostať sa na ďalšiu úroveň pochopenia a porozumenia, prečo vidíme okolo toľko mužov bez smeru, bez zmyslu života a stratených v závislostiach, pozri si toto video v sekcii „inšpirácie“.

Možno sa v tom nájdeš, možno v tom niekoho spoznáš. Vedz, že to, čo robíme na CESTE HRDINU je zamerané na riešenie týchto výzviev, ktoré existujú na osobnej úrovni, ale ktoré sa zároveň výrazne odrážajú aj v rodinách, komunitách a kultúrach.

Všetky sú prepojené. Preto je dôležité sa vydať na Cestu.

Veľa štastia.

I

video

Klikni a obrazovka se ti posune na dané video níže.

6 - Pozri si video "v tieni" a "modelový občan"

Nájdi si priestor pre seba v kľude, odstráň všetky rušivé prvky. Nasaď si slúchadlá a daj si darček. Vezmi to všetko do seba a dovoľ si, aby sa ťa to dotklo. Nech je tvojim zdrojom pre zmenu.

Veľa štastia.

Budeš ho na Ceste potrebovať.

I

video

Klikni a obrazovka se ti posune na dané video níže.

7 - Vytvor si svoj oltár

#oltar

Ak si pripravený posunúť túto prácu na ďalšiu úroveň, potrebuješ sa naučiť aj jazyk symboliky. Je to jazyk, ktorý sa nachádza v mytológii, alchýmii a v tvojich vlastných snoch.

Keď porozumieš, ako to funguje, môžeš sa na tento typ vedomia ľubovoľne napojiť a nájsť zmysel a vďačnosť vo všednosti.

Nájdi predmety, ktoré stelesňujú určitú energiu, archetyp, Božstvo, Univerzum alebo jednoducho niečo, čo ťa prevyšuje a môžeš ich použiť na spojenie s Bohom, duchom alebo posvätným. Nie sú to predmety, ktoré sú magické, je to tvoja vedomá projekcia na ne, čo ich robí magickými. Používaj ich rozumne. Ako príklad uvádzam fotku môjho rituálneho miesta.

Začni to praktizovať a zistíš, že tvoj život bude obohatený.

Ukážka archetypálnych symbolov pre oltár.

8 - Predstav sám seba v FB skupine

#predstaveni

Nahraj krátke video o sebe, kto si, koľko máš rokov, odkiaľ si, či si vo vzťahu alebo nie, aké najväčšie výzvy sú aktuálne v tvojom živote, čo ťa štve na tebe, čo by si rád zmenil vo svojom živote, aké je tvoje „PREČO som tu na Ceste Hrdinu“. A umiestni to video do našej uzavtvorenej FB skupiny. Môže to byť pre teba vystúpenie z komfortu. A k činu ťa tu budeme pozývať. Ak je pre teba zatiaľ ťažké natočiť video, napíš o sebe pár viet.

FILMY PRE INŠPIRÁCIU

MODELOVÝ OBČAN

Ako s tebou rezonuje tento krátky príbeh, kde vidíš podobnosť so svojim životom. Otec a mama vychovávajú nového občana…Kto si ty, kde si ty v tom príbehu?

Psychológia vlastnej premeny

Množstvo mužov žije životy tichého zúfalstva. Čo sa potrebuje udiať, aby sme začali meniť toto zúfalstvo na vášnivý a zmysluplný život?

Psychológia Muž – Dieťa podľa Junga

V tomto videu skúmame, ako môže materský komplex a neprítomný otec byť príčinou toho, prečo niektorí muži nedokážu psychicky dospieť a žiť nezávislý, naplnený a úspešný život.

V tieni / Ve stínu  – animovaná odysea

Vydaj sa na vizionársku cestu cez roztrieštené nevedomie našej modernej doby a postav sa s odvahou svojim Tieňom. Len svetlo môže uzdraviť tieň.

„Žiaden strom, hovorí sa, nemôže rásť do neba, pokiaľ jeho korene nesiahajú až do pekla.“
-C.G. Jung

Šťastie

Príbeh o neutíchajúcej túžbe hlodavcov za šťastím a naplneným životom.

David

Každú minútu môžeš prevrátiť svoj svet naruby.

ZÁZNAM ONLINE SETKÁNÍ

pondělí
19.9.2022

MP3 najdeš zde

Zde nalezneš zvukovou stopu našeho online setkání.

čtvrtek
22.9.2022

MP3 najdeš zde

Zde nalezneš zvukovou stopu našeho online setkání.

Přehled modulů